I Niedziela Wielkiego Postu

09 marca 2014 roku; PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dziś Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 1600.
 2. Bóg zapłać rodzinom, które złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni w minionym tygodniu oraz na jej wystrój. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Langiewicza 9 kl. VII i VIII. Składamy podziękowanie za ofiary składane na potrzeby parafii na tacę i od rodzin w kopertach.  Dziękujemy różom Bł. Jana Balickiego i Św. Stanisława Kostki za ofiarę na potrzeby kościoła.
 3. Za tydzień zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny AD GENTES.
 4. We wtorek początek nowenny przed ur. Św. Józefa.
 5. We środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań po Mszy św. wieczornej.
 6. W środę 12 marca po Mszy św. wieczornej spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się w dolnym kościele..
 7. We czwartek pierwsza rocznica wyboru papieża Franciszka, módlmy się w jego intencji.
 8. W każdy czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, pół godziny przed Mszą św. będziemy odmawiać różaniec w intencji pokoju na świecie i w intencji wynagradzającej.
 9. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej świątyni w piątek o godzinie: 730, 1600szczególnie dla dzieci i młodzieży i o godzinie 1730.
 10. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1600.
 11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Polańczyka, do Sanktuarium M.B. Pięknej Miłości w dniu 17.03. na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 1730.
 12. Na stoliku z gazetami są wyłożone skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Złożone do nich ofiary przynosimy w niedzielę Bożego Miłosierdzia z przeznaczeniem na Caritas.
 13. Od następnej niedzieli będą rozprowadzane baranki wielkanocne i paschaliki.
 14. Przy wyjściu ze świątyni ministranci rozprowadzają gazety katolickie. Zachęcamy do zapoznania się z dobrą prasą religijną. Polecamy artykuł pt. „Nawróć się, to znaczy zmień myślenie”. W  niedzielę 23.03. do gazety „Niedziela” będzie dołączona piękna książka błogosławionej wizjonerki Katarzyny Emmerich pt. „Pasja”, opisująca Mękę Pańską. Cena gazety i książki to 6 zł.

Intencje:

Msza św. w int Akcji Katolickiej – 13.03. o godz. 1800

Msza św. za + Halinę Cieśla  – int od sąsiadów i współmieszkańców bloku i znajomych – 16.03 o godz. 10.00

Msze gregoriańskie za śp. Krystynę Latocha będą odprawiane  od 12.03

Msza św. za śp. Romana Smorul int. od pracowników Kauflandu – 11.03. godz. 700.

 

W minionym tygodniu w naszej parafii zmarli: + Mieczysław Sadlik z ul. Traugutta i Ewa Ryniak z ul. Jabłoni. Wieczne odpoczywanie

8 marca 2014|