I Niedziela Wielkiego Postu

5-03-2017r.
  1. Dzisiaj Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Kazaniem Pasyjnym o godz. 1530. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych. Taca na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1700 młodzież z klas III gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
  1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Sadowej – domy jednorodzinne. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Dziś taca na seminarium duchowne. Za tydzień, odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz misyjny AD GENTES.
  1. W dniach od 7 do 9 kwietnia w Ustrzykach Dolnych pod hasłem: „Idźcie i głoście Ewangelię” odbędzie się kolejne Spotkanie Młodych naszej Archidiecezji. Zapraszamy młodzież naszej parafii do wzięcia udziału w tym wielkim wydarzeniu wiary. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii oraz u księży katechetów.
  1. Za tydzień młodzież z naszej parafii po mszach świętych rozprowadzać będzie Baranki oraz Paschaliki Wielkanocne. Baranki – 5 zł , Paschaliki – 7 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na szlachetne akcje organizowane przez Caritas naszej Archidiecezji.
  1. We środę modlimy się w intencji kobiet. W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań.
  1. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.: 730, 1630 – dla dzieci i 1730.
  1. W dniach od 17 do 19 marca 2017 r. w Miejscu Piastowym odbędą się Rekolekcje Trzeźwościowe. Program skierowany jest do : Rodzin, Osób szukających dróg wyjścia z nałogów, Młodzieży, Wszystkich, chcących włączyć się w prace trzeźwościową. Zaproszenia są do odebrania na stoliku z prasą katolicką.
  1. Ministranci rozprowadzają prasę katolicką. W niedzieli polecamy artykuł: Europo, co zrobiłaś ze swoim chrztem?.

Intencje zbiorowe:

Msza Święta z Róży Świętej Elżbiety
6 marca – godz. 1800


W tym tygodniu w naszej parafii zmarli:
śp. Jan Mielnikiewicz z ul. Cegielnianej
śp. Władysław Dudek z ul. Jana Pawła II.

Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 							
5 marca 2017|