I Niedziela Wielkiego Postu

14.02.2016r.
 1. Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 1600. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. W czasie Gorzkich Żali składka na kwiaty do Bożego Grobu.
 1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z Dembowskiego 10 kl. III i IV. Dziękujemy Różom: św. Weroniki, św. Moniki i św. Stanisława Kostki za ofiarę na witraż. W następną niedzielę taca na potrzeby naszej parafii: na opłaty za prąd, ogrzewanie, ubezpieczenie oraz potrzeby organizacji Misji Świętych. Prosimy o wsparcie.
 1. W środę po mszy wieczornej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań.
 1. W piątki Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej na godzinę 730, 1630 – dla dzieci i 1730 – dla wszystkich, w niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym na godzinę 1600, przypominamy, że za udział w drodze krzyżowej możemy zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. Ojcowie Franciszkanie zapraszają na kolejne spotkanie Rejonowej Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, które odbędzie się w najbliższy piątek – 19 lutego – o godzinie 1800. Ojcowie zapraszają Członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz wszystkich zainteresowanych tematem trzeźwości.
 1. Na stoliku z prasą są wyłożone Skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną – zebrane w ten sposób ofiary przynosimy na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – w tym roku przeznaczone one będą na pomoc w leczeniu dzieci i osób starszych.
 1. W drugim tygodniu ferii dla dzieci będą organizowane przy Parafii „Ferie z uśmiechem”. Wstępny program na parafialnej stronie internetowej.
 1. Od następnej niedzieli Caritas naszej archidiecezji rozprowadza Baranki w cenie – 5 zł i Paschaliki Wielkanocne w cenie 7 zł. Dochód ze sprzedaży na szlachetne akcje Caritasu.
 1. Przed świątynią ministranci rozprowadzają gazety katolickie m.in.: „Niedziela” zachęcamy do lektury. Polecamy artykuł zatytułowany: „Miłość jest święta” – artykuł o świętym Walentym – który jest m.in. patronem zakochanych.

Intencje zbiorowe:

+Andrzej Chuchra
int. od sąsiadów z klatki bloku przy ul. Langiewicza – 16.02 o godz. 700.

+Maria Pakosz
intencja od koleżanek z pracy córki z Przedszkola – 18.02 – godz. 1800.

+Tadeusz Kozakowski
int. od sąsiadów 20.02 o godz. 630.

 1. W minionym tygodniu w naszej parafii zmarli:
  śp. Jan Łukasiewicz z ul. Jabłoni
  oraz śp. Jerzy Dąbrowiak z ul. Jana Pawła II. Wieczne odpoczywanie …
 1. Modlitwa w intencji Misji Parafialnych (po każdej mszy!!!)
13 lutego 2016|