I Niedziela Adwentu

3 grudnia 2017r.

 1. Dzisiaj Nabożeństwo Różańcowe i zmiana tajemnic o godz. 1600.
 1. Dzisiaj początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski. Praca duszpasterska w tym roku będzie skupiała się wokół hasła: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
 1. We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości będzie sprawowana Msza św. o Matce Bożej zwana roratnią o godz. 600. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Prosimy rodziców, aby zakupili lub wykonali lampiony dla dzieci.
 1. „Bóg zapłać” Rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Sadowej 15a kl. III i IV.  Dziękujemy wszystkim wiernym za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dzisiejsza taca na Seminarium Duchowne. Za tydzień dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie, zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom.
 1. We wtorek o godz. 1600 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie dzieci ze św. Mikołajem. Od godz. 1500 będzie można załatwiać sprawy formalne.
 1. We środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy z odczytaniem próśb i podziękowań.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwo pierwszoczwartkowe po Mszy św. wieczornej.
 1. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Nie ma Rorat. Msze św. w naszej parafii o godz. 630, 700, 830, 1000, 1600, 1800 – w czasie której dzieci komunijne otrzymają poświęcone medaliki. W piątek nie obowiązuje post. Od godz. 1200 – do 1300 odbędzie się „Godzina Łaski” dla całego świata. Czyli modlitwa adoracyjna przed Najśw. Sakramentem, na którą serdecznie zapraszamy.
 1. Duszpasterstwo Dzieci Betania serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym: „Bożonarodzeniowy Anioł” – szczegółowe informacje na plakatach oraz u katechetów na lekcji religii.
 1. Od następnej niedzieli będzie można nabyć świece Caritas na stół wigilijny.
 1. Ministranci rozprowadzają prasę katolicką. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.  W „Niedzieli” polecamy artykuły pt. „Chrystus ma Mamę… i nie zawaha się Nią posłużyć”.

 Bożemu Miłosierdziu polećmy naszych bliskich zmarłych.
W minionym tygodniu w naszej parafii zmarli:
śp. Ryszard Wawrzyński z ul. Sierakowskiego
śp. Stanisław Cecuła z ul. Langiewicza.
Wieczne odpoczywanie …

 

2 grudnia 2017|