I Niedziela Adwentu

27-11-2016r.

 1. Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski, który będziemy przezywać pod hasłem „Idźcie i głoście”.
 1. Dzisiaj o godzinie 1615 Nabożeństwo Różańcowe połączone z modlitwą wypominkową za naszych bliskich zmarłych.
 1. Kościelny i p. Organista. Roznoszą po domach opłatki wigilijne. W ich imieniu dziękujemy za życzliwe przyjęcie.
 1. Bóg zapłać rodzinom, które w minionym tygodniu złożyły ofiarę na sprzątanie świątyni. W tym tygodniu prosimy o podjęcie zobowiązań wobec naszej świątyni mieszkańców z ul. Langiewicza 9 klatki V i VI. Dzisiejsza taca na potrzeby domu księży emerytów w Korczynie. Za tydzień dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie, zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym kościołom.
 1. Od jutra Roraty o godz. 600. Serdecznie zapraszamy. Dzieci prosimy, aby z lampionami gromadziły się z lewej strony kościoła na uroczystą procesję wejścia. Rodziców także prosimy, aby zakupić lampiony dzieciom i zmotywować do regularnego uczestnictwa w Roratach.
 1. W środę w liturgii czcimy św. Andrzeja Apostoła – to dzień imienin naszego Proboszcza Księdza Prałata Andrzeja. Serdecznie zapraszamy wiernych, wszystkie grupy duszpasterskie działające przy naszej parafii na mszę świętą wieczorną podczas której w sposób szczególny w modlitwie będziemy pamiętać o naszym solenizancie. W tym dniu także po mszy wieczornej Nowenna ku Czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy – zapraszamy.
 1. W tym tygodniu przypada:
  – pierwszy czwartek – nabożeństwo pierwszoczwartkowe po mszy św. wieczornej.
  – pierwszy piątek – zapraszamy do spowiedzi w czasie porannych mszy św. i po południu od godz. 1600. Dodatkowa Msza św. o godz. 1600. Chorych w domach kapłani odwiedzą od godz. 800. Nabożeństwo pierwszopiątkowe połączone z nabożeństwem o uzdrowienie prowadzonym prze O. Józefa Witko.
  – pierwsza sobota – nabożeństwo różańcowe po Mszy św. wieczornej.
 1. W piątek Msza św o godz. 1800 zostanie odprawiona w intencji o uzdrowienie duchowe i przez O. Józefa Witko.
 1. Uroczystość św. Mikołaja w następną niedzielę o godz. 1500 w dolnym kościele. Rodziców prosimy, aby formalności „Mikołajowe” załatwiali od godz. 1300 także w dolnym kościele.
 1. Duszpasterstwo Dzieci Betania serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Konkursie Plastycznym: „Bożonarodzeniowy Anioł” – szczegółowe informacje na plakatach oraz u katechetów na lekcji religii.
 1. Jacek Michno prowadzi zapisy na kolejne Europejskie Spotkanie Młodych, które w tym roku odbędzie się w Rydze na Łotwie. Szczegóły na stronie internetowej spotkań młodych Taize oraz u księdza Jacka.
 1. Przed świątynią ministranci rozprowadzają prasę katolicką – polecamy Tygodnik Niedziela a w nim artykuł zatytułowany: „Chryste Polska jest Twoja” – relacja z wydarzeń jakie miały miejsce w Krakowskich Łagiewnikach.
 1. Dzisiaj przy kościele można nabyć książkę o historii powstania naszej parafii i budowy kościoła, której autorem jest Ks. Prałat Feliks Kwaśny – cena – 40 zł, młodzież rozprowadza także kalendarze parafialne na rok 2017 – zachęcamy do nabycia.

Intencje zbiorowe:
+Zygmunt Kłosowski – od koleżanek i kolegów z MOPS-u w Sanoku
28.XI oraz 29.XI – godz. 600, od sąsiadów z bloku – 1.XII – godz. 1800.

+Aleksandra (k) Kordys – od koleżanek i kolegów męża z Przewozów Regionalnych w Rzeszowie
28. XI – godz. 600 oraz 1.XII – godz. 700.

+Jadwiga Jurczyk – od sąsiadów
30.XI – godz. 600.

+Krystyna Grzebień – od koleżanek z Centrali Nasiennej
30.XI – godz. 700.

W intencji Księdza Proboszcza w dniu Jego imienin – intencja od grup parafialnych
30.XI – godz. 1800 oraz od Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców – również w tym dniu o godz. 1800.

+Adam Wójcik – od sąsiadów z klatki z ul. Jana Pawła II 31d
2.XII oraz 3.XII – godz. 700.

+Grażyna Błyskal – od sąsiadów z klatki
2.XII – godz. 700.

+Piotr Bieńko – od kolegów ze szkoły
2.XII – godz. 1800.

Od 1 grudnia msze gregoriańskie:
śp. Mieczysław Sobkowicz
śp. Franciszek Lurski.

W tym tygodniu w naszej parafii zmarł:
+Tadeusz Rybczyński zamieszkały na ul. Jabłoni.
Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.
Wieczne odpoczywanie…

 
26 listopada 2016|