O. JÓZEF WITKO OFM 31-III-2017r. godz. 18:00

O. Józef Witko OFM, franciszkanin z prowincji Matki Bożej Anielskiej w Krakowie, kaznodzieja i uczestnik ruchu charyzmatycznego. Znany w całej Polsce, a także za granicą rekolekcjonista jest autorem wielu książek m.in. „Obyś skutecznie mi błogosławił”, „Pan jest z Tobą, dzielny wojowniku”, „Uzdrawiająca moc Ducha Świętego”, „Wołaj do Mnie, a odpowiem Ci”, „Jezus chce Cię uzdrowić”.

O_Witko01Jest także autorem wielu publikacji ukazujących się w kwartalniku „Wypłyń na głębię”, wydawanym pod patronem Sekretariatu Ewangelizacji Prowincji Matki Bożej Anielskiej w Krakowie.

Od kilkunastu lat Ojciec Józef Witko odprawia Msze św. w intencji chorych, prowadząc modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie duchowe. Każdego roku we Mszach św. z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie, czuwaniach, pielgrzymkach oraz rekolekcjach odprawianych przez Franciszkanów z Krakowa, uczestniczy około stu tysięcy osób. Spotkania odbywają się w wielu kościołach Polski m.in. Częstochowie, Zakopanym, Rzeszowie, Tarnobrzegu, Kielcach a także za granicą.

Czym jest Msza św. z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie?

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie jest przede wszystkim …Mszą św., czyli spotkaniem z Bogiem. Eucharystia to zmartwychwstały i żywy Jezus, który złożył ofiarę z siebie, za wszystkich ludzi a moc tej śmierci rozciąga się na wszystkie czasy i każdego człowieka. Każda Msza św. jest spotkaniem z Bogiem, który zbawia, uzdrawia i uwalnia. Jezus wychodzi nam na spotkanie aby nam się objawić. Kiedy wspólnota Kościoła gromadzi się na modlitwie, przyzywa Ducha Świętego, który otwiera nasze serca, oczy i uszy, abyśmy mogli zobaczyć co Jezus czyni kiedy gromadzimy się w świątyni.

O_Witko02Modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie duszy i ciała to jedna z szeroko pojętej modlitwy wstawienniczej, w której kapłan modli się za wiernych w konkretnych intencjach. W taką modlitwę zaangażowana jest przede wszystkim nasza wiara i bez względu na to, co byśmy mówili, to Pan Bóg uzdrawia lub nie i to jest tylko Jego wola. Kapłan posługujący się modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie ma pomóc otworzyć się nam na uzdrawiające działanie Ducha świętego, pozwala również odnaleźć odpowiednie słowa, aby wyrazić Bogu naszą wdzięczność i uwielbienie, by również skierować do Niego błagalną prośbę.

Przygotowanie do udziału we Mszy Świętej z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duszy i ciała!

+ Przyjmij sakrament spowiedzi. Zwróć uwagę czy w twym sercu nie gości brak przebaczenia, nienawiść nawet taka bierna, objawiająca się np. unikaniem rozmowy z pewnymi osobami lub złym myśleniem o nich. Zwróć uwagę, czy w sercu obecne są urazy. Tego wszystkiego należy się trwale pozbyć, by doświadczyć uzdrowienia.

+ Przebacz. Postaraj się przebaczyć wszystkim, którzy Cię skrzywdzili lub nadal krzywdzą. Pomódl się za nich. Poproś również dla nich o uzdrowienie, przebaczenie i potrzebne łaski. W Ewangelii jest napisane „Moc wychodziła od Jezusa i uzdrawiała wszystkich” Ta Moc to Duch Święty, Osobowa Miłość. Jeśli ludzkie serce jest zamknięte na miłość do człowieka, jest też zamknięte na uzdrowienie. Trzeba więc przebaczyć – to niezbędny warunek.

+ W czasie Mszy św. skup się na słuchaniu Słowa Bożego oraz na całej liturgii, gdyż ona jest uzdrowieniem.

+ W komunii św. powiedz Jezusowi że bardzo Go kochasz, wyznaj Mu miłość, nie myśl o sobie ani o swoich problemach. Myśl o NIM, a On będzie myślał o tobie. Pamiętaj, to Jezus jest najważniejszy.

+ W czasie adoracji patrz na Jezusa i ufaj Jemu, gdyż On patrzy na ciebie a jego Miłość Cię uzdrawia.

O_Witko03Wszystko, o co poprosicie w modlitwie,

stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie.

A kiedy stajecie do modlitwy, przebaczajcie,

jeśli macie coś przeciw komuś,

aby także Ojciec wasz, który jest w niebie,

przebaczył wam wykroczenia wasze.

(Mk 11,24-25)


Z radością informujemy, że dnia 31 marca 2017r. o godz. 18:00 ,w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie duszy i ciała, której przewodniczył będzie O. Józef Witko OFM. Na Spotkanie Eucharystyczne serdecznie zaprasza

Ks. Proboszcz Andrzej Szkoła

 

 

20 marca 2017|