DO ROZPOCZĘCIA 27-go FSM CORAZ BLIŻEJ!

20 lipca 2014 roku; WOLNOŚĆ – masz ją? Przekonaj się, czym jest! Odkryj ją na nowo, poczuj ją i spraw, by nic nie zawładnęło Twoją wolnością! Jak i gdzie? Na 27-ym Franciszkańskim Spotkaniu Młodych w Kalwarii Pacławskiej. Z kim? Razem z nami! Freedom. Liberta. Liberte. Freiheit. Libertad. Свобода. Szabadság. Svoboda. WOLNOŚĆ!!! Świat krzyczy.

DO ROZPOCZĘCIA 27 FSM CORAZ BLIŻEJKażdego dnia spotyka nas kilka tysięcy różnych wieści. Bombardują nas doniesienia ze światka medialno-show-biznesowego. Woła piętrzące się niezrozumienie w szkole, domu, pracy, na uczelni. Ciągle ktoś coś chce, czegoś wymaga.

Nałogi cicho nawołują z ciemnych zakątków wstydliwej codzienności. Każdego dnia rano w lustrze widzisz człowieka, od którego tyle się oczekuje. Ale przecież życie nie może być tylko tym!

  • Nie jesteś marionetką wielkiej machiny.
  • Twoje zdanie się liczy, możesz decydować, wybierać, możesz żyć jak dziecko Króla – wolny i szczęśliwy człowiek.
  • Czy na pewno?
  • Czy naprawdę?
  • Kim jest ten, który jest wolnym człowiekiem?
  • Czy wolność oznacza, że wolno mi wszystko?

Te i inne pytania postawimy sobie na 27-ym Franciszkańskim Spotkaniu Młodych. A jak Ty możesz zinterpretować swoją wolność? Czym jest dla Ciebie? Jeśli chcesz razem z nami ją odkrywać, możesz przyjechać na tegoroczny FSM. Jeśli tego chcesz. Jeśli chcesz – możesz wybrać WOLNOŚĆ. Gośćmi tegorocznego Franciszkańskiego Spotkania Młodych będą postacie Znane z mediów, ale także i mniej znane. Aktorzy, dziennikarze, kabareciarze i duchowni to specjalni goście Franciszkańskiego Spotkania Młodych.

  • Między 20 a 26 lipca w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla pojawią się m.in.: Maciej Musiał, Tomasz Ziętek, Jerzy Zelnik, Joanna Kryńska, Bogdan Zalewski, Marek Nowicki, Marcin Żebrowski, Tomasz Terlikowski, czy Jadwiga i Dariusz Basińscy.
  • Jak co roku organizatorzy zaplanowali też dla młodzieży koncerty muzyczne.

Na scenie zobaczymy m.in. Full Power Spirit, RYMcerze (Bęsiu & DJ Yonas), A&D, PANdamusic, 40 i 30 na 70, Fioretti czy Wodzirej Wojciech – Grupa Twój Wodzirej. Będą również seanse filmowe w „Kinie pod chmurką”.

  • Jednak z sondy przeprowadzonej na stronie Spotkania (projektmesjasz.pl) jasno wynika, że młodzi, którzy co roku przyjeżdżają do Kalwarii na FSM, jako główny powód podają pragnienie pogłębienia swojej wiary.

Dlatego „jest codzienna Eucharystia ze starannie przygotowaną oprawą liturgiczną. Każdego dnia przewidziane są tematyczne nabożeństwa i czas na wspólną modlitwę” – mówi nam dyrektor FSM-u o. Piotr Reizner. FSM ma charakter biwakowy w tym sensie, że mieszkaniem większości uczestników jest pole namiotowe. Każdy może skorzystać z ognia, a także zawsze dostępnego wrzątku. W Kalwarii znajduję się także Dom Pielgrzyma, gdzie znajduje się stołówka, w której można zawsze zjeść ciepły posiłek. Więcej na temat Franciszkańskiego Spotkania Młodych można przeczytać na stronie projektmesjasz.pl. Tam też będzie można znależć zdjęcia i relacje z wcześniejszych spotkań, organizowanych od 1988 r.

Opracowano na podstawie publikacji ze strony www.franciszkanie.esanok.pl

 

 

20 lipca 2014|