Dlaczego Jezus zbawia ale nie zabawia?
Odc. 27–dodany–27.III.2016r.

O tym rekolekcje Wielkopostne 2016 z Franciszkanie TV

Dlaczego Jezus zbawia ale nie zabawia? Jezus jest naszym Zbawicielem, ale zbawianie niekoniecznie musi odpowiadać pragnieniom naszej woli. O tym rekolekcje Wielkopostne 2016 z Franciszkanie TV.

10 lutego 2016 r. rozpoczął się już Wielki Post. Tradycyjnie Franciszkanie TV przygotowali rekolekcje na ten okres roku liturgicznego.

Tegoroczne rekolekcje noszą tytuł Jezus nie zabawia. Oczywiście odnosi nas to do prawdy o tym, że Jezus jest naszym Zbawicielem, ale zbawianie niekoniecznie musi odpowiadać pragnieniom naszej woli.

– Nasza wola jest naszym najpoważniejszym przeciwnikiem, jeśli nie jesteśmy dojrzali w wierze – mówi brat Patefon OFMConv, który poprowadzi franciszkańskie rekolekcje. – Z mojego doświadczenia wynika jasno, że często nie potrafimy odkrywać działania Pana Boga, bo pragniemy czegoś zupełnie innego, niż On. Bóg kieruje się zawsze miłością; my – niekoniecznie. Na szczęście Jego miłosierdzie jest potężniejsze.

I o miłosierdziu właśnie będą,
opowiadają, odcinki internetowych rozważań.

– Z jednej strony dlatego, że przeżywamy właśnie Rok Miłosierdzia, ale także dlatego, by pomóc odkrywać niesamowite Boże drogi, które czasem są dla naszych oczu zakryte – dodaje franciszkanin.

– Oczywiście nie poddajemy w wątpliwość Bożego miłosierdzia – z uśmiechem mówi brat Patefon. Trudno negować istnienie powietrza, skoro od lat nim oddychamy. Jednak, kiedy spadają na nas trudne doświadczenia, można o nim zapomnieć. Nie wolno więc negować poważnych doświadczeń cierpiących osób, ale pokornym towarzyszeniem i dzieleniem się własnym doświadczaniem Bożej dobroci malować piękny obraz Jezusa Miłosiernego w naszej codzienności.

Zapraszamy do oglądania odcinków rekolekcyjnych.
Prosimy o modlitwę, by nasze działania były na chwałę Bożą i dla pożytku Kościoła.
Franciszkanie TV

Źródło: www.franciszkanie.pl

 

 

 

25 marca 2016|