DAR SERC DLA NAJUBOŻSZYCH

23 listopada 2015 roku; SZLACHETNA PACZKA; Szlachetna paczka to pomoc niesiona tym, którzy są w niezawinionej biedzie. To, jak mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, serce i mózg całej akcji, wymaga próby zbudowania nowego życia i dania innym wiary w to, że nie są sami. W akcję z roku na rok włącza się coraz więcej osób. Paczka daje mnóstwo radości nie tylko obdarowywanym, ale także darczyńcom. To wyjątkowy przedświąteczny czas, kiedy każdy z nas może włączyć się w wielkie pomaganie! Sprawdźcie, warto! Ubiegłoroczna, 14 edycja Szlachetnej Paczki zjednoczyła blisko milion Polaków! 19 580 Rodzin otrzymało nadzieję i impuls do zmiany. W projekt zaangażowało się 12 tysięcy wolontariuszy, którzy w sumie działali w 570 lokalizacjach w całej Polsce.

DAR SERC DLA NAJUBOŻSZYCHW przygotowanie jednej Paczki zaangażowało się średnio 36 osób. Czy w tym roku będzie podobnie? Szlachetna Paczka, co roku w listopadzie publikuje bazę rodzin, które potrzebują pomocy i wsparcia.

Każda rodzina, która trafia do bazy, jest dokładnie znana pracownikom miejscowych ośrodków pomocy.

Sytuacja tych rodzin jest dokładnie sprawdzona, tak, by nie było najmniejszych wątpliwości, że pomoc trafia do tych, którzy naprawdę jej potrzebują. Historia wielu z tych rodzin pokazuje, jak nieprzewidywalne jest życie. Jak wiele może zmienić choroba, utrata pracy, wypadki… W jednej chwili ludzkie życie, życie całych rodzin może się kompletnie zmienić.

  • A Szlachetna Paczka jest akcją, dzięki której możemy dać ludziom wiarę, siłę i nadzieję. W naszej zabieganej codzienności zdarza się, że zapominamy o tym, że czasem tak niewiele trzeba, by pomóc ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.
  • A Szlachetna Paczka pomaga nam zmobilizować się do zorganizowania wspaniałej pomocy. Wystarczy wybrać rodzinę, której chcemy pomóc, zachęcić do pomocy naszych przyjaciół, znajomych, współpracowników i stworzyć piękną paczkę.

Do najczęstszych potrzeb, o jakich mówią rodziny to zimowa odzież i obuwie, niektórzy potrzebują opału, sprzętu AGD, jeszcze inni butów, jedzenia. Darczyńcy mogą również spełnić marzenie obdarowywanych – dzieci często wspominają o klockach, samochodach, ale były też dziewczynki, których marzeniem były kolorowe spinki do włosów, jest samotny mężczyzna, który chciałby sportową gazetę.

Tak niewiele. Ważne, by w paczce znalazły się rzeczy nowe, bądź prawie nowe – absolutnie niezniszczone, by przedmioty, jakie otrzymają obdarowani nie poczuli się gorsi, potraktowani z góry.

Jeżeli nie chcemy organizować paczki sami, możemy pomóc w jej organizowaniu innej osobie – wystarczy popytać, skontaktować się z wolontariuszami.

Paczkę może przygotować każdy. Najlepiej zrobić to wspólnie i dzielić się radością pomagania.

  1. WYBIERZ RODZINĘ – INTERNETOWA BAZA – KLIKNIJ: http://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny?action=box1_wybieramrodzine_buttonrodzina&place=szp_sg

Z internetowej bazy z opisami sytuacji rodzin w potrzebie wybierz taką, dla której przygotujecie pomoc.

  1. ZAPROŚ ZNAJOMYCH – Razem łatwiej przygotować paczkę, która będzie realną pomocą i inspiracją do zmiany. To także świetny sposób na integrację w gronie znajomych.
  1. PRZYGOTUJCIE PACZKĘ – Przygotujcie paczkę zgodnie z listą potrzeb i marzeń członków rodziny. W przygotowaniu pokieruje was wolontariusz – opiekun wybranej rodziny.
  1. DOSTARCZCIE PACZKĘ DO MAGAZYNU – W weekend 13-14 grudnia gotową paczkę zawieźcie do magazynu w waszym mieście. Stamtąd wolontariusz dostarczy ją do rodziny, a wam przekaże niesamowity prezent – relację z wręczenia paczki.

Spraw sobie radość – przygotuj potrzebującym świąteczną paczkę! Przeczytaj niezwykłe historie! – Kliknij: http://www.szlachetnapaczka.pl/paczka-laczy

Chodzą tymi samymi ulicami albo mieszkają w klatce obok. Są „potrzebujący”: Ciebie, mnie, kogoś, czegoś. Pewnie sami woleliby być potrzebni, gdyby mogli wybierać. Dzięki SZLACHETNEJ PACZCE mogą!

Opracowano na podstawie publikacji ze strony: www.franciszkanie.esanok.pl

 

29 listopada 2015|