CZAS SPOTKANIA MŁODYCH

23 marca 2015 roku; ZBLIŻA SIĘ CZAS SPOTKANIA MŁODYCH ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ; Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej (SMAP) to trzydniowa celebracja Niedzieli Palmowej, która odbywa się już od 22 lat. Co roku w innym mieście archidiecezji gromadzi od 3,5 do nawet 5 tys. młodzieży. Tym razem gospodarzem będzie Brzozów, a hasłem spotkania słowa: „Błogosławieni czystego serca”. SMAP będzie również kolejnym etapem przygotowań do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej rozpocznie się w piątek 27 marca zawiązaniem wspólnoty w pięciu kościołach stacyjnych.

CZAS SPOTKANIA MŁODYCHW sobotnim programie przewidziano m.in. koncerty zespołu New Life’m i Michała Szuby – finalisty siódmej edycji programu „Mam Talent”, sztukę teatralną o Marcie Robin – francuskiej mistyczce naznaczonej stygmatami, czy zwiedzanie Regionalnego Muzeum Ziemi Brzozowskiej.

Będzie również funkcjonował punkt informacyjny ŚDM, przy którym będzie można uzyskać wszystkie informacje na temat spotkania młodych z całego świata. Nie zabraknie też miejsca na adorację w ciszy oraz rozmowy o życiowych wyborach. Wieczorem natomiast odbędzie się modlitewne czuwanie przy krzyżu, któremu będą przewodniczyć przemyscy biskupi. Punktem kulminacyjnym będzie niedzielna procesja z palmami i Msza św. na brzozowskim Rynku pod przewodnictwem metropolity przemyskiego abp. Józefa Michalika. W programie nie zabraknie też spotkań w grupach dzielenia. 22. Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej ma również swoje logo. W jego centrum znajduje się serce w kolorze czerwonym, który podkreśla fakt, że jego czystość jest źródłem żaru i gorliwości w pełnieniu dobra.

Białe wnętrze podkreśla czystość – ale i fakt, że serce to jest otwarte na napełnienie łaską, która spływa na nie z krzyża Jezusa Chrystusa. Znakiem modlitwy są wzniesione dłonie, które podtrzymują serce, unosząc je ku górze. Ich niebieski kolor przywołuje Maryję Niepokalaną, Najczystszą Królową serc, która w pełni oddała swoje serce Bogu, a przez to stała się błogosławioną (Łk 1,48). Ponad tymi wzniesionymi dłońmi znajduje się jeszcze jedna dłoń, która oznacza Boga Ojca posyłającego Jezusa Chrystusa, Zbawiciela, i Ducha Świętego. Złoty kolor tej dłoni oznacza łaskę, która przyjmuje ofiarę serca, przemienia je i oczyszcza oraz napełnia tego, kto oddaje je Bogu. Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Organizowane jest od 1994 r. w weekend przy Niedzieli Palmowej w związku z przypadającym wówczas Ogólnoświatowym Dniem Młodzieży w łączności z Ojcem Świętym. W kolejnych latach gospodarzem SMAP-u jest inne miasto diecezji. Więcej informacji związanych z tegorocznym Spotkaniem Młodych Archidiecezji Przemyskiej można zdobyć na stronie internetowej : Młodzież | Archidiecezja Przemyska

23 marca 2015|