Copacabana powitała i przyjęła młodych

Wtorek, 23 lipca 2013 roku; Copacabananajsłynniejsza plaża światajest już gotowa na przyjęcie setek tysięcy młodych, którzy przybyli do Rio ze wszystkich krajów świata. We wtorkowe popołudnie po raz pierwszy wybrzmiał tutaj oficjalny hymn Światowych Dni Młodzieży oraz dokonała się intronizacja Krzyża Młodych i Ikony MB Salus Populi Romani. Mszy św. otwarcia przewodniczył Arcybiskup Rio de Janeiro Orani João Tempesta.

Copacabana powitała i przyjęła młodychSłowo do młodych skierował także Kardynał Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich. Całość zakończyły występy muzyczne. Pomimo niesprzyjającej pogody, dopisali młodzi licznie zgromadzeni na plaży Copacabana. W Madrycie deszcz nie ostudził naszej radości i zapału! Niech dziś będzie tak samo!!!, przebrzmiały słowa organizatorów przed rozpoczęciem uroczystości.

Na plaży Copacabana, z sercami pełnymi radości rozpoczynamy dziś Światowe Dni Młodzieży Rio 2013 – czytamy w oficjalnym „Modlitewniku Pielgrzyma”. To czas, kiedy Chrystus zaprasza nas, abyśmy byli Uczniami i Misjonarzami.

W orędziu z okazji tegorocznych ŚDM Ojciec Święty podkreślił, że szeroko rozpostarte ramiona Chrystusa Odkupiciela są znakiem powitania, które Pan kieruje do wszystkich ludzi. Jego serce jest pełne miłości do każdego z nas. Pozwólmy zatem przyciągnąć się ku Jezusowi. Spotkanie z Chrystusem i z młodzieżą całego świata, którego doświadczymy w nadchodzącym tygodniu, rozpali w naszych sercach pragnienie bycia świadkami, których tak bardzo potrzeba światu.

Powiedzmy „tak” powołaniu: Idźcie i nauczajcie wszystkie narody (Mt 28, 19). Rio de Janeiro – Cudowne Miasto – budzi dziś w pielgrzymach nadzieję jutra. Zjednoczeni w Chrystusie zostaliśmy wezwani, aby zbudować nowy świat, przekształcając starego człowieka w nowego. Chrystus nas zaprasza: „Przyjdźcie, przyjaciele!”; Chrystus nas posyła: „Bądźcie misjonarzami!” (Hymn ŚDM Rio 2013)”.

 

24 lipca 2013|