ARCHEOLOGIA i NAUKA a BIBLIA

Nauka potwierdza młody, biblijny wiek Ziemi i wszechświata.

Szybkie streszczenie: co głoszą obie teorie?

Teoria ewolucji:

Wszechświat ukształtował się samoistnie i przypadkiem, z niczego, w drodze niekontrolowanego wybuchu skompresowanej materii (o której nie wiadomo skąd się wzięła) około 20 miliardów lat temu. W wybuchu niewiadomego pochodzenia samoistnie ukształtowały się: przestrzeń, czas, materia, energia a nawet prawa fizyki. Ziemia zaczęła się samoistnie formować około 4,5 miliarda lat temu. Życie na Ziemi powstało 3 miliardy lat temu z przypadkowej mieszaniny minerałów, które połączyły się w aminokwasy. Te zaś,same z siebie, zaprogramowały się w niezwykle skomplikowaną informację genetyczną, w niewiadomy naukowcom sposób z materii nieożywionej stając się ożywioną. Następnie zaczęły ewoluować w drodze zupełnie przypadkowych mutacji. Od jednej komórki (która jak wiemy jest bardzo skomplikowana, lecz powstała przypadkiem), do jeszcze bardziej złożonych organizmów. Zgodnie z pomysłem Karola Darwina (z wykształcenia teologa), ryby przekształciły się w płazy, następnie ptaki, ssaki. Wykształciły nogi, skrzydła. Głównym problemem tej teorii (co nie przeszkadza naukowcom w jej propagowaniu) jest brak skamielin potwierdzających te przemiany, których powinno być miliardy biorąc pod uwagę długotrwałość procesu.

W skutek wskazanego procesu ewolucji 3 miliony lat temu na Ziemi pojawił się Człowiek.

por. wikipedia

w01

Teoria stworzenia:

Wszechświat, Ziemia oraz człowiek zostały zaprojektowane przez inteligentną, wszechmocną istotę (Boga) i stworzone przez nią w krótkim okresie czasu około 6 tysięcy lat temu. Około 4 tysięcy lat temu miał miejsce ogólnoświatowy potop, który pogrzebał w warstwach mułu i ziemi zwierzęta i rośliny (odnajdywane obecnie jako skamieliny oraz ropa).Populacja ludzi zaczęła po tym okresie wzrastać niemal od zera (potop przeżyła jedna rodzina i po parze z każdego rodzaju zwierząt, które były praprzodkami dzisiejszych gatunków). Potop powstał poprzez skroplenie się powłoki pary wodnej otaczającej Ziemię oraz z wody, która wytrysnęła z podziemnych zbiorników, poprzez pęknięcia skorupy ziemskiej, dziś widoczne jako wielki rów tektoniczny otaczający cały glob.

Kreacjoniści wykazują, że zgodnie z badaniami naukowymi, skamieliny mogą powstać w bardzo krótkim czasie i nie potrzeba do tego milionów lat. Ponadto liczne skamieliny rodzących ryb, lub ryb w trakcie konsumowania wskazują na nagłość zjawiska, którym mógł być potop. Warstwy geologiczne, które ewolucjoniści traktują jako powstałe przez miliardy lat w różnych epokach, zgodnie z opinią naukowców o podejściu kreacjonistycznym, powstały poprzez układanie się warstw ziemi podczas potopu. Ponadto kreacjoniści wskazują na wiele przykładów szybkiego tworzenia się takich warstw w różnych miejscach Ziemi w obecnych czasach. Okazuje się też, że nagminnie znajdowane są skamieniałe drzewa przechodzące przez wszystkie warstwy geologiczne, które zatem musiały powstać w krótkim czasie, a nie przez miliony lat każda.

Dlaczego wiek Ziemi nie może wynosić 4,5 miliarda lat (jak twierdzą ewolucjoniści)?

Jakie są dowody naukowe na potwierdzenie wieku Biblijnego ( ok. 6 000 lat)?

w02

Dowody naukowe na młody wiek Ziemi:

Poziom zasolenia oceanów i mórz, który obecnie wynosi 3,6%. Zgodnie z obliczeniami postępu zasolenia, do takiego poziomu zasolenia mogło dojść w czasie około 5 000 lat. Gdyby Ziemia miała miliardy lat poziom zasolenia oceanów i mórz byłby nieporównywalnie wyższy.

Stale słabnące pole magnetyczne Ziemi. Pole magnetyczne ziemi osłabło o 6% w ostatnich 150 latach i o 40% w ostatnich 1 000 lat. To znaczy, że Ziemia nie może być starsza niż 25.000 lat. Inaczej, biorąc pod uwagę silne pole magnetyczne Ziemi przed tym okresem, życie na Ziemi byłoby niemożliwe.

Inne wielkie planety też mają pola magnetyczne, które byłyby teraz dużo słabsze gdyby minęły miliony lub miliardy lat od utworzenia tych planet.Siła ich pól magnetycznych również wskazuje na kilka tysięcy lat egzystencji. Pole magnetyczne Neptuna i Saturna zgadza się wskazuje na ich wiek zgodny z Biblijną osią czasu: 6 000 lat.

Pierścienie Saturna powoli się od niego oddalają. Ich obecna odległość wskazuje na to, że nie mogły powstać miliardy lat temu.

Galaktyki spiralują z upływem czasu. Ich obecny poziom skręcenia wskazuje na wiek 6 000 lat. Gdyby to były miliardy albo nawet miliony lat galaktyki te byłyby obecnie zupełnie nierozpoznawalne. Tymczasem ich obrót jest jeszcze niewielki i zgadza sie z wiekiem 6 000 lat.

Odległość Ziemi od księżyca. Z każdym rokiem księżyc oddala się od ziemi o 4 centymetry. To powszechnie znany fakt. Naukowcy zastanawiają się „czy księżyc kiedyś zerwie się z uwięzi”? Ciekawe pytanie, lecz bardziej interesujące jest to: Jeżeli księżyc oddala się od Ziemi 4 cm rocznie, to gdzie był 4,6 miliardów lat temu? Jeśli się oddala, to oznacza, że kiedyś był odpowiednio bliżej. Jeżeli Ziemia ma 6 000 lat nie stanowi to problemu i wyliczenia zgadzają się. Lecz jeżeli ma tyle, ile twierdzą ewolucjoniści – jest to niemożliwe.

Galaktyki mają błękitnawą poświatę, gdyż składają się z błękitnych, młodych gwiazd. Błękitne gwiazdy nie żyją długo, zużywają bowiem mnóstwo energii. Jeśli istniałyby miliony czy miliardy lat, dawno nie byłyby już błękitne i młode. Największe błękitne gwiazdy mogą przeżyć nie więcej niż milion lat. Na pewno nie 4,6 miliardów lat.

Zwolennicy miliardowego wieku wszechświata twierdzą, że te gwiazdy musiały zatem powstać później. Tylko, że nikt nigdy jeszcze nie zaobserwował formowania się gwiazdy (pomimo licznych poszukiwań tego zjawiska). Można zaobserwować tylko śmierć gwiazd. Wynika z tego, że gwiazdy powstały raz, w określonym czasie i już nie powstają. Do tego powstały niedawno, jako iż są młode.

Astronomowie zaobserwowali, że co około 30 lat jakaś gwiazda „umiera”, eksplodując do super novej. Skoro wrzechświat ma miliardy lat dlaczego istnieje mniej niż 300 super novych (martwych gwiazd)? Powinno ich być kilkaset milionów. Ich ilość zaś wskazuje na kilka tysięcy lat istnienia wszechświata.

Krzywa wzrostu populacji ludzi na Ziemi również wskazuje na znacznie krótszą naszą obecność na tej planecie. Pomimo, iż wzrost liczby ludności na Ziemi jest bardzo szybki, świat nie jest przeludniony. Propaganda o przeludnieniu nie jest uzasadniona. Zgodnie ze statystykami cała obecna populacja zmieściłaby się dwa razy w Jascksonville na Florydzie. Nie byłoby tak, gdyby człowiek istniał na Ziemi 3 miliony lat.

Co ciekawe krzywa populacji na Ziemi wskazuje tylko na 4400 lat wzrostu. Tak, jakby rozpoczynała się dokładnie w okresie biblijnego potopu, (który przetrwało 8 osób).

Pierwsze rozwinięte metody słowa pisanego pojawiły się dopiero około 5 000 lat temu (World Book Encyklopedia). Czemu nie wiadomo nic o wcześniejszych takich zjawiskach, pomimo iż człowiek istnieje już, rzekomo, 3 miliardy lat?

  • Najstarsze drzewo świata datowane jest na ok. 4300 lat (sosna oścista. Rośnie ona w Ameryce Północnej w Kalifornii, w Górach Białych). Starszych drzew nie odnaleziono. Dlaczego? Może ze względu na potop, który w tym okresie zresetował roślinność kuli ziemskiej? (Potop- ok.4 000 lat temu)
  • Rafa koralowa ma mniej niż 4200 lat (największa rafa na Ziemi). Czemu nie ma większej i starszej, skoro Ziemia ma ponad 4 miliardy lat? Wiek rafy koralowej wskazuje na prawdziwość Bibliijnej osi czasu i Biblijnego wieku Ziemi (Zgodnie z Biblią: 6 000 lat).
  • Najstarsza pustynia na kuli ziemskiej – Sahara – datowana jest na 4 000 lat. Starszych nie ma.

Ziemia zwalnia swój obrót codziennie o jedną tysięczną sekundy. Jeśli pomnożymy to razy Biblijne 6 000 lat – życie na Ziemi było w tym okresie możliwe. Jednakże jeśli pomnożymy to razy wiek sugerowany przez zwolenników wielkiego wybuchu i ewolucji – tj. 4,5 miliarda lat – cóż, życie musiało toczyć się przez pierwsze kilka miliardów lat w … zawrotnym tempie. A dokładniej – nie miało prawa istnieć.

Co więcej datuje się, że nawet 20 tysięcy lat temu obrót Ziemi byłby tak szybki, że nie mogłoby na niej istnieć życie. Co dopiero miliardy lat temu?

w03

Zobacz więcej!

Film znanego specjalisty od teorii ewolucji i teorii stworzenia, Kenta Hovinda (polski lektor).

MŁODY WIEK ZIEMI, KENT HOVIND

dr Kent Hovind – DVD nr 1 – Wiek Ziemi (film w całości)

dr Kent Hovind DVD nr 2 Ogród Eden (cały film pl)

dr Kent Hovind DVD nr 3 Dinozaury i Biblia (cały film pl)

dr Kent Hovind DVD nr 4 Kłamstwa w podręcznikach (cały film pl)

dr Kent Hovind DVD nr 5 Zagrożenia ewolucji (cały film pl)

dr Kent Hovind DVD nr 6 Teoria Hovinda (cały film pl)

dr Kent Hovind DVD nr 7 Pytania i odpowiedzi (cały film pl)

dr Kent Hovind – Pytania i odpowiedzi DVD 8


 

Debata: kreacjonizm vs ewolucja – Kent Hovind vs Michael Shermer LEKTOR PL


 

Oraz dla osób dobrze władających językiem angielskim,
wykład astrofizyka i astronoma, dr. Jason’a Lisle,o obecnych w kosmosie dowodach na młody wiek wszechświata:

8 października 2017|