WIELKI ZNAK NA NIEBIE 2017 PROROCTWA

Zgodnie z hebrajskim kalendarzem mamy Nowy Rok Boży, który właśnie już się rozpoczął. Według Bożego kalendarza mamy 5777 rok. Piątka jest numerem chwały, trzy siódemki oznaczają potrójną pełnię, być może pełnię wieku chwały. My także podobnie jak Żydzi nie zapisujemy roku w całości. Tak jak Żydzi pomijamy piątkę, gdyż ona ciągle się powtarza, dlatego ten rok w ich systemie to rok 777. Zdaje się, że Bóg lubi wzory, liczby i proroctwa… z pewnością… a więc mamy rok 777, rok Mesjański zgodnie z żydowskim kalendarzem. Niestety część Żydów, która nie zaakceptowała pierwszego Mesjasza będzie szukać tego fałszywego Mesjasza. Módlmy się za nich, aby Ewangelia do nich dotarła. Oni wierzą, że dopiero w tym nadchodzącym roku Mesjasz im się objawi.

p01Apokalipsa w rozdziale 12 mówi: „ukaże się wielki znak”. Możemy powiedzieć, że żaden inny znak nie został nazwany wielkim w Biblii, to jest Wielki Znak, ponieważ żaden inny niebiański znak nie daje nam takich informacji oraz detali. Pomijamy to, czytamy bardzo szybko ale nie tak będzie dzisiaj.

Pozwólcie, że Wam to pokażę dlaczego to jest takie ważne, ponieważ ten czas może nadejść wkrótce. Wielki Znak pojawia się na niebie: kobieta obleczona w Słońce z Księżycem u jej stóp, z wieńcem z gwiazd dwunastu. Nie oznacza to, że kobieta zleci z gwiazd. Prawidłowa interpretacja tych słów to jest konstelacja Panny odziana w słońce, księżyc pod jej stopami, a na jej głowie dwanaście gwiazd: dziewięć z konstelacji Lwa oraz koniunkcja Merkurego, Marsa i Wenus na jej głowie daje nam dwanaście gwiazd. Będzie to miało miejsce 23 września 2017r. Zapamiętaj tę datę na przełomie 23-24 września. W hebrajskim kalendarzu zaczynają liczyć dzień od zmierzchu 23 do zmierzchu 24, my liczymy od rana do nocy, oni na odwrót, ponieważ jeśli nie jesteś Żydem i nie znasz Boga to zaczynasz w światłości, a kończysz w ciemności. Jeśli jesteś Bożym człowiekiem to zaczynasz w ciemności a kończysz w światłości.

Jak rzadko ma miejsce takie wydarzenie? Bardzo rzadkie. Nie wydarzyło się w trakcie naszego życia. Ostatnim razem miało miejsce 5,932 lata temu, czyli wg naszego kalendarza 5 sierpnia  (dzień urodzin Matki Bożej) 3915 roku p.n.e. w przybliżeniu w tym czasie kiedy Adam i Ewa chodzili po Ziemi. A więc ostatnio, gdy pojawił się ten znak Adamowi i Ewie zostało powiedziane, że kobieta porodzi dziecię, a wąż ukąsi jej potomka w piętę, a jej dziecię czyli Mesjasz zmiażdży mu głowę. Wówczas Bóg również powiedział, że gwiazdy Słońce i Księżyc zostały dane na Meodim (po hebrajsku – wyznaczony czas).

Kiedy to zostało powiedziane na niebie również był ten znak, który nie zdarzył się od tego czasu a ma się wydarzyć 23 września 2017.

p02

A więc zwróćmy na uwagę to: ostatnie cztery Krwawe Księżyce oraz dwa inne zaćmienia. Cztery Krwawe Księżyce już wystąpiły i przeszły, pierwszy w święto Paschy 15.04.2014r.(08.10.2014, 04.04.2015, 28.09.2015).

Dwa dni przed owym Wielkim Znakiem mamy Święto Trąbek (mój przypis: Rosz ha-Szana, Nowy Rok, Święto Trąbek (początek roku) – to pierwszy dzień kalendarza żydowskiego. Upamiętnia stworzenie świata i przypomina o sądzie Bożym. W tym dniu wierni ze skruchą stają przed Bogiem, oczekując przebaczenia i miłosierdzia, podczas gdy Szatan przedstawia dowody ich grzechów. 

Podczas świąt aż dmie się kilkakrotnie w szofar (róg) – stąd także nazwa Święto Trąbek. Barani róg upamiętnia ofiarę Abrahama (rogi wołu czy krowy jako symbole grzechu „złotego cielca” nie mogą być użyte), jego krzywa linia oznacza, że człowiek ugina swą wolę przed Bogiem, a dźwięki jak gdyby otwierają bramy Nieba, symbolizują Boże miłosierdzie oraz budzą ludzkie sumienia i wzywają do skruchy.), czy wiecie co oznacza Święto Trąbek? Proroczo – to następna rzecz, którą Jezus wypełni. Wypełnił już cztery uczty, czyli piąta uczta jaka musi się wypełnić to wskrzeszenie umarłych i porwanie do nieba świętych. Więc powinno się to wydarzyć w Święto Trąbek.

Święto Trąbek odbywa się 20-22 września. Jeżeli policzysz odległość między datami od pierwszego zaćmienia księżyca do Święta Trąbek w 2017r. mamy …. Isaac Newton mówił o tej liczbie, którą Boży ludzie próbowali obliczyć, jest to 1260 dni.

Ja tego nie wymyśliłem, możecie to sami obliczyć na kalkulatorze, to jest zapisane na niebie. To nie ma nic wspólnego z religią, to nie jest nic zmyślone. To jest już wcześniejszy plan, kiedy Bóg ustanowił gwiazdy na orbitach.

To zostało powiedziane w Apokalipsie 12,6, a niewiasta zbiegła na pustynię, gdzie ma miejsce przygotowane przez Boga, aby ją tam żywiono przez 1260 dni. Myślę, że to będzie się powtarzać. To jest pierwszy zestaw wydarzeń potem, następny i następny.

Kiedy mowa jest o kobiecie na niebie co rodzi dziecię, to znaczy że coś szczególnego musi się wydarzyć 9 miesięcy wcześniej, to jest poczęcie. Nie wiem co się wydarzy, ale dam wam tę datę licząc 9 miesięcy od 23 września, zobaczymy czy coś się wówczas lub około tej daty wydarzy (wykład miał miejsce w2016 roku). Powinniśmy widzieć poczęcie 23 grudnia 2016r.

Mam przyjaciela na youtube, który ma swój własny kanał o nazwie Cutting Age2, on nawet przewiduje tą datę wcześniej na 20 listopada (19.11.2016 – Intronizacja Chrystusa Króla w Polsce – przyp. red) na swoich wykresach konstelacji.

Ja to liczę w prosty sposób 9 miesięcy. Czy planujecie być tu jeszcze 50 lat? Jak myślicie mamy kolejne 30 lat życia?

Ja nie przewiduję daty pochwycenia do nieba świętych, ja ukazuje wam pewne wzorce, znaki i bardzo prawdopodobne wypełnienie księgi Apokalipsy 12.

Jeżeli policzymy 8 miesięcy wstecz od Święta Trąbek, czyli 20 września, gdzie to nas prowadzi? W bardzo interesujące wydarzenia. 8 miesięcy od tej daty to wybory prezydenckie w USA – 20 stycznia 2017r. Mamy warstwę na warstwie  itd.

Pokażę wam co Jakob Princloo napisał w swojej książce „Boża mapa do końca”, i ma także swój kanał na youtube – „Cuting Age 2”. On wyliczył, że znak kobiety na niebie (Panna) wypada raz na 6000 lat – i wielu z badaczy proroctw zgadza się, że jako jedyny może wypełnić słowa księgi Apokalisy 12.

Jowisz, który jest największą planetą w naszym układzie słonecznym jest nazwany planetą króla. Jako symbol króla Jowisz wchodzi w okolicę niebieskiej miednicy konstelacji Panny – mówiąc używając schematów ciał niebieskich, ponieważ na niebie nie ma linii. Jeśliby je narysować widzimy, że Jowisz wchodzi do łona 20 listopada 2016r.

Może to jest poczęcie?

Następnie wychodzi z konstelacji Panny, inaczej mówiąc opuszcza łono, 9 września 2017r. (8-10.09 wszystkie parafie w Polsce zawierzane są Niepokalanemu Sercu Maryi a w USA huragan Irma).

 • Czy to mogą być narodziny?
 • Może być na przykład pochwycenie do nieba Kościoła?

Jest to wg teorii Jakoba proroctwo z Apokalipsy 12 i wg niego wypełnienie proroctwa przypadnie pomiędzy 23-24 września 2017r. 

Mamy kolejną ważną rzecz. W tym dniu pojawi się kometa towarzysząca Księżycowi. Nie wiem czy kiedykolwiek możemy mieć więcej znaków od czasów Adama i Ewy.

Myślałem o tym czy jest ta kometa i czy podzielić się z wami ta wiadomością kiedy to informacja o tej komecie pojawiła się dzisiaj w mediach, wyobrażacie to sobie? Ja szukam tej komety, a ona jest w wiadomościach dzisiaj i zrozumiałem, że muszę się tym podzielić.

Posłuchajcie jak dziwna jest ta kometa.

Okazało się, że 12 lat temu na tą kometę wysłano sondę Space Probe 2 – ja tego nie wymyślam – 2 marca 2004r. NASA wysyła sondę „na randkę” z kometą 67P. Kiedy wcześniej pojawiła się cyfra 67. Rok1967.

 • Prorocze​?
 • Wówczas Jerusalem zostało zdobyte przez Izraelitów – w tym roku przypada 50 rocznica.

Nazwano ją Jowisz – kometa rodziny, to wcale nie oznacza, że ma coś wspólnego z Jowiszem. Taka jest jej astronomiczna nazwa. Leci ona z prędkością 38 km/sek. I udało się nam z nią spotkać – pójść „na randkę”- przy tej prędkości. 10 września 2014r. Sonda Rosetta wkroczyła w orbitę komety. 12 października lądownik sondy Philae styka się z kometą. Wysłaliśmy sondę, która dotknęła tej komety, i wczoraj tj. 30 września 2016r. Rosetta rozbija się na powierzchni komety samobójczo kończąc 12-letnią misję.

Za rok 23 września 2017r. ta kometa 67P – wybrana przez ludzi do badania, która ma szczególną nazwę rymującą się z 1967 – będzie w kondukcji (w połączeniu) z Księżycem, będzie przechodzić przez nogi konstelacji Panny.

50 lat – jubileusz roku 1967r. Co to może oznaczać, nie mam pojęcia.

Gdy pokazał mi to mój przyjaciel LaVega, pomyślałem to musi być kolejny niebiański znak. Jak długo żyjemy nie było większych znaków dotyczących proroctw Apokalipsy 12.

 • Czytajmy, mamy tu kilka wersetów do pokazania, zharmonizujmy wersety i spójrzmy, co mogą oznaczać. „A potem ukazał się na niebie znak wielki: Niewiasta obleczona w słońce. Miała pod stopami Księżyc, a na głowie koronę z dwunastu gwiazd”.”Była brzemienna i jęczała w mękach i bólach rodzenia”.

Pamiętajcie to „brzemienna i w bólach”, więc co powinniśmy zrobić  to poszukać taką kobietę w Biblii.

 • „Ukazał się również inny znak na niebie: Smok wielki barwy ognistej. Miał siedem głów i dziesięć rogów, a na głowach – siedem diademów.” To jest ta część, którą często ignorujemy, mówimy o dziewicy, o dziecku, nie mówimy za wiele o smoku, co on robi? „Ogonem zmiótł trzecią część gwiazd  niebieskich i strącił je na Ziemię.”

Gdzie ja to już słyszałem … co z zresztą objawienia?

Jeśli widzieliście moje studium na temat 4 godzin 22 przyszłych wydarzeń z Apokalipsy wiemy, że to będzie deszcz meteorów na końcu szóstej pieczęci, będzie też upadek meteoru przy trąbach sądu i będzie więcej meteorów przy wylaniu czasz.

Skąd te wszystkie meteory pochodzą?

Apokalipsa mówi, że gdy te rzeczy będą się działy coś przejdzie obok i zrzuci 1/3 gwiazd na Ziemię. To nie są takie gwiazdy jak słońce, jak duże gwiazdy, ponieważ takie zniszczyłyby Ziemię, te spadające gwiazdy mogą być tylko meteorytami, ponieważ my nazywamy spadające meteoryty, spadającymi gwiazdami.

Czy teraz księga objawień ma sens teraz?

Więc coś nadchodzi o czym mówiliśmy i zmiata  te wszystkie gruzy z naszej atmosfery na Ziemię, to jest dokładnie to co opisuje księga Apokalipsy 12.

 • „I porodziła Syna, który miał panować żelazną rózgą nad wszystkim narodami. Zostało też jej dziecię uniesione do Boga przed Jego tron.”

Gdzie wcześniej słyszeliśmy o uniesieniu? To jest pochwycenie do nieba.

A więc mamy znak na niebie, coś co zrzuci meteoryty co ma wypełnić resztę objawienia i w okolicach tego czasu ktoś ma zostać uniesiony, więc pytanie brzmi kto? Wielu teologów debatuje na ten temat, spróbujmy to odkryć.

 • „Niewiasta zaś zbiegła na pustynię, gdzie sam Bóg przygotował jej miejsce. Tam miała być żywiona przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.” Jest tu ziemskie i niebiańskie znaczenie.

Zacznijmy od pierwszego.

 • Kobieta to jednostka zbiorowa. Reprezentuje Izrael, czy to się zgadza?
 • Większość z was się zgadza, wg teologów również. Izrael jest grupą ludzi – reprezentuje go jeden symbol – kobieta.
 • Smok to jednostka zbiorowa, która będzie prześladować kobietę, reprezentuje anty- Chrystusowe armie, system bestii, nowy rząd światowy, który będzie antyżydowski. Będą oni chcieli schwytać Żydów, a oni uciekną i znajdą bezpieczne miejsce w Petrze w Jordanii, na pustyni.
 • Więc kobieta – to pojęcie zbiorowe, smok – też jest pojęciem zbiorowym. Teraz pytanie jest kim jest dziecię?

Wielu ludzi myśli podobnie jak mój dawny pastor z Nowego Jorku. Ale on się mylił. Nie nazywam go fałszywym prorokiem, ponieważ wszystkiego nie wiedział. Wierzę w to, że każdy robi postępy w związku z wiedzą wraz ze zbliżaniem się do czasów końca. Stajemy na barkach tych, którzy byli przed nami. To, czego nie lubię to tych „wojowników” na youtube, ponieważ oni nie szanują tych co mają objawienia, nie szanują tych co mogli się pomylić i przyklejają im fałszywą naklejkę fałszywego perfekcjonizmu. Mogę powiedzieć, że mój dawny pastor nie wiedział wszystkiego odnośnie czasów końca.

On twierdził, że dziecko to musi być Jezus, ale jeśli zharmonizujemy wersety mamy dwa kolektywy, więc jak ten trzeci może być indywidualny?

 • Dziecko musi być kolektywem czyli Kościołem i jest napisane, że musi być uniesiony do góry, inaczej mówiąc pochwycone do góry.

Jak to mógłby być Jezus? Jezus nie był pochwycony do góry dla ochrony przed diabłem. Jezus nigdy nie uciekał przed diabłem. On go zwyciężył i zwycięsko wstąpił do nieba. To jest kompletnie inny obraz historii.

Kiedy to szatan gonił kobietę, a ta wydała na świat dziecię, czyli Kościół, który pochodzi z żydowskiej religii. Wszyscy pierwsi chrześcijanie byli Żydami. Apostołowie oraz pisarze Nowego Testamentu byli Żydami. Żydzi dali początek Kościołowi.

Lecz gdy diabeł nadchodzi w godzinie gniewu, Kościół został pochwycony. Więc te wersety z Objawienia 12 mówią o pochwyceniu Kościoła.

 • Czy to znaczy, że twierdzę iż to nastąpi w kolejne Święto Trąbek? Oczywiście, że nie, bo ja nie chcę tu wyznaczyć daty.

Chcę wam to pokazać, żebyście się obudzili. Jeśli jesteśmy dziesięcioma pannami co śpią? Mówię do Kościoła pobudka, oblubieniec już czeka, nawet jeśli to będzie za trzy lub siedem lat, jest to czas, aby zacząć żyć tak jakby to było bardzo blisko, ponieważ bardzo prawdopodobnie mamy wypełnienie się Apokalipsy 12 w 2017 roku.

Pustynia to Petra w Jordanie innych nie mamy teraz zbytnio czasu zharmonizować, mamy wiele innych wykładów na ten temat.

Księga Rodzaju rozdział 3 – żeby znaleźć kobietę rodzącą w bólach musimy wrócić do początku.

„Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i niewiastę, między potomstwo twoje o potomstwo Jej.” Kto jest Jej potomkiem? Mesjasz.

Kto jest tym drugim potomkiem?

Smok inaczej Antychryst „ono zmiażdży ci głowę, a ty ugodzisz go w piętę”.

Interesujące?

Mamy wiele wersetów mówiących co się ma dziać nad naszymi głowami. „Do niewiasty zaś powiedział: Będziesz musiała znosić wiele cierpień  i trudy twojej brzemienności. W bólu będziesz rodziła potomstwo.”

A więc spójrzmy na znaczenie niebiańskie Apokalipsy 12.

Jedyna kobieta na niebie to Panna, jej potomkiem jest planeta Jowisz, która trafia do jej łona i dzieje się to co nigdy wcześniej nie miało miejsca, Jowisz zatrzymuje się w jej łonie przez 10 miesięcy.

 • To jak najdłuższy możliwy przebieg ciąży u kobiety. Normalnie Jowisz tam tylko przelatuje, ale od listopada tego roku do września następnego będzie się tam kręcił jak małe dziecko do momentu, gdy ten znak się wypełni.
 • Dziwne, dziwne rzeczy……. gdy te rzeczy zobaczysz spójrz w niebo mawiał Jezus, ciekawe czemu.

Potomkiem szatana jest smok. Jest to nieznany nam obiekt. Wiemy, że jest to brakujący element do tej przepowiedni. Wielu ludzi twierdzi, że to Planeta X, myślę, że jest to istotne połączenie, ponieważ „coś” podczas ukrzyżowania Jezusa zasłoniło Słońce na trzy godziny.

p03

Księżyc nie może zasłonić Słońca nawet na 8 min. 7 min i 30 sekund to jest max.

Jakiś inny obiekt zasłonił Słońce podczas ukrzyżowania Jezusa.

 • Więc mamy znak na niebie podczas narodzin Jezusa i znak podczas jego ukrzyżowania i wiemy, że jest będzie następny wielki znak na niebie w wyznaczonym czasie. To powinno być pochwycenie do nieba na początku czasu dni ostatnich.

Określenia „ Ty zmiażdżysz mu głowę, a on zmiażdży Ci piętę”, jest interesujące, ponieważ jeśli porównasz z sytuacją astronomiczną, to znaczyłoby, że górna część nieznanego obiektu zderzy się z dołem hemosfer Jowisza, co w rezultacie spowoduje deszcz meteorów.

Kiedy zakładamy jakąś teorię to cofamy się do historii, historia uczy nas pewnych wzorów wydarzeń a wzory są proroctwem. Wiecie co… to już się kiedyś wydarzyło.

Czy wiecie, że Jowisz był uderzony prze kometę Shoemaker.  Shoemaker inaczej „szewc” uderzył w „piętę”, kometa szewc uderzyła w piętę Planety Króla. Co się wydarzyło później? Kometa  Shoemaker Levi 9 rozpadła się na części w hemisferze Jowisza w 1992r., a je fragmenty uderzyły w tą planetę 16-22 lipca 1994r. z prędkością 60km/s. Te promienne blizny po uderzeniu były widoczne przez kilka miesięcy z Ziemi.

Wzory oraz historia są prorocze. Shoemaker /szewc/ może być prorocze w związku z pięta Króla. Jak niesamowity jest Bóg. Wszystkie te nazewnictwa moim zdaniem są prorocze. Co te znaki nam mówią?

Zharmonizujmy to z księgą Jeremiasza  30,6-7 „Pytajcie się i patrzcie: Czy mężczyzna może rodzić? Dlaczego widzę wszystkich mężczyzn z rękami na biodrach jak u rodzącej kobiety? Każda twarz powleka się bladością.” O czym mówi nam ten fragment dowiemy się od razu. „Ach jak wielki to dzień, nie ma on równego sobie! Będzie on czasem ucisku Jakuba, a jednak on zostanie zeń wybawiony!”

Rodząca kobieta z księgi Apokalipsy rozdział 12, jest nawiązaniem do ucisku Jakuba mającego się rozpocząć. Jak długo on potrwa?

Większość amerykańskich nauczycieli proroctw wierzy, że jest to 7 lat, policzymy więc 2017+7=2024. To może być data powrotu Jezusa dla Żydów.

Ja osobiście wierzę, że ten okres ucisku jest równy prawdziwemu okresowi ucisku Jakuba, a jego czas ucisku to był 22 lata kiedy to miał dwie żony, kiedy zajmował się bydłem, kiedy to uciekł od Ezawa, więc 2017+22=2039.

Nie wiem, czy możemy przetrwać tak długo. Dzisiaj mamy rozpoczęcie roku w kalendarzu żydowskim. Dzisiaj mamy dzień, w którym internet zostaje przekazany z USA pod władzę Unii Europejskiej.

Wiecie czemu? Ponieważ USA posiada jedno prawo, które nazywa się Pierwsza poprawka, który zezwala na wolność słowa. Kiedy był pod prawem USA mogłeś wygłaszać tam co zechcesz, ale teraz gdy internet przejęła Unia możesz spotkać się z cenzurą rządu globalistów. To się właśnie dziej. Jak daleko możemy zajść? Czy możemy dotrwać do 2040r?

Nie wiem…

Myślę, że będzie to ciężkie. Nawet jeśli wierzę w teorię 22 lat ucisku to myślę, że on się już rozpoczął. Kiedyś możemy do tego jeszcze wrócić.

„Ale ocalę cię z tego” Mesjasz przyniesie im ocalenie z czasów ucisku. Jeremiasz 30 oraz Apokalipsa 12 są połączone i mówią nam o początkach ucisku Jakuba, a później o ocaleniu Żydów.

 • „I miałem straszne widzenie: łupieżca zabiera się do grabieży, niszczyciel zaczyna wszystko niszczyć. Elamie wychodź! Medowie przystąpcież wreszcie do oblężenia! Pragnę położyć kres wszystkim lamentom!” „Dlatego przeszły po mnie całym dreszcze. Ogarnęły mnie bóle tak wielkie, jak niewiastę, która rodzić poczyna. Byłem zbyt poruszony by coś słyszeć, zbyt przerażony bo coś zobaczyć.”

To pisał Izajasz 21:2-3 metaforą 700 lat przed Jezusem.

Kiedy pojawi się znak kobiety w bólach, Elam i Medowie przejdą do ataku. Kto to jest?

Kobieta w bólach jest zaatakowana przez Elam i Medów /Iran/. Inwazja Iranu nawiązuje także do Daniela 8 – wojny z sunitami oraz księga Ezekiela 38 mówi nam o wojnie zjednoczonych muzułmanów przeciwko Izraelowi.

Więc kiedy mamy znak na niebie, kobieta w bólach, Izajasz mówi „o Elamie o Medowie rozpocznijcie oblężenie”, inaczej mówią zacznijcie wojnę. Myślę, że to może być ta ostatnia. Ja wam daje jedynie kilka fragmentów, aby to wszystko zharmonizować tak aby lepiej zrozumieć Biblię, dajmy przemawiać Biblii, a ta sama za siebie się zinterpretuje.

 • Izajasz 13,8-10 „Wszystkich ogarnia przerażenie, szał prawdziwy i niezwykłe boleści. Ból ich skręca jak niewiasty rodzące, oni zaś spoglądają jeden na drugiego, a wszyscy mają rozpalone oblicza.” „Nadchodzi ów nieubłagany Dzień Pana, pełen zapalczywości i okrutnego gniewu. Zamieni on cała ziemię w pustkowie i wszystkich grzeszników wygładzi.” „Wszystkie gwiazdy na niebie i Orion nie będą już jaśniały swym blaskiem. Słońce będzie zaćmione już przy swoim wschodzie i księżyc przestanie wydawać światło.”

Mamy tu kobietę w bólach, znak na niebie powiązany z dniem gniewu Bożego podczas czasów ucisku. A więc jeszcze raz co mówi nam Księga Apokalipsy?

Jeśli zharmonizujemy te wszystkie fragmenty mówi to nam o nadchodzącym dniu gniewu Pana. A więc tutaj mamy znak.

A teraz przeczytam wam w co wierzę, że niebawem się stanie.

1 Koryntian 15,51-58 „Oto ogłaszam wam tajemnicę: Nie wszyscy pomrzemy, lecz wszyscy będziemy odmienieni.” W jednym momencie, w mgnieniu oka, na dźwięk ostatniej trąby – zabrzmi bowiem trąba, umarli powstaną nienaruszeni, a my będziemy odmienieni. Trzeba, ażeby to co zniszczalne przyodziało się w to co niezniszczalne, a to co śmiertelne, aby się odziało w nieśmiertelność. A kiedy już to, co zniszczalne przyodzieje się w niezniszczalność, a to co śmiertelne, przyodzieje się w nieśmiertelność, wtedy sprawdzą się słowa, które zostały napisane: Zwycięstwo pochłonęło śmierć”.

Przeto bracia moi najmilsi, bądźcie wytrwali i niezachwiani, nie bądźcie zmienni. Co to znaczy?

Znaczy nie zmieniaj ciągle czegoś. Co teraz widzę u ludzi cały czas. Ciągle coś zmieniają. Bądź niezachwiany w tym czasie!

Ja mam tą sama pracę od 16 lat. Myślę, że dziś niewielu ludzi może się tym pochwalić. Mam tą samą pracę oraz jestem pastorem tego samego kościoła przez 16 lat, co to oznacza, niezmienny… pomimo tego, że ludzie mnie odrzucali, krytykowali, nie jestem chwiejny.

Dlaczego? Ponieważ wiem, że czas jest bliski.

 • Izajasz 15:58: „bądźcie wytrwali i niezachwiani, zajęci zawsze ofiarnie dziełem Pańskim, pamiętając, że trud wasz nie pozostaje daremny w Panu”.

Kiedy zacząłem o tym nauczać, przyszła młoda osoba bez teologicznych kwalifikacji, bez przygotowania i zaczęła mnie krytykować, mówiła: za bardzo chcesz głosić, za dużo chcesz robić dla Boga, za dużo chcesz robić testów dla Boga… to nie jest to, co nazywa się chrześcijaństwem…

Mówię: Boże chcę słuchać każdego, nawet osoby bez kwalifikacji, bez owoców. Mówię Boże pokaż mi, poprowadź i pokazał mi 1 Koryntian 15 i czytam o trąbach, porwaniu do nieba. Mówię tu nic nie ma, czytałem dalej .. „zawsze zajęci dziełem Pańskim”. Powiedziałem „Wow” to jest ściśle i bezpośrednio do zmartwychwstania i porwania Kościoła.

Kiedy powinniśmy zacząć pracować dla Boga, kiedy powinniśmy być szaleni dla pracy w Kościele? Kiedy jak nie w ostatnich dniach? A więc niech się z was śmieją. „Ja zawsze będę zajęty dziełem Pańskim”.

Wiecie, że byłem teraz w pięciu miastach w przeciągu dwóch tygodni, myślicie, że to łatwe? Zabawne. Jesz co chwilę inne jedzenie, widzisz co chwilę inna pogodę, masz różne loty, to nie jest zabawne „… zawsze bądź zajęty pracą  dla Pana…” Dlaczego to robię „…pamiętajcie, że wasz trud nie pozostaje daremny w Panu..”

Wasz trud w świecie będzie daremny, któregoś dnia to spłonie, ale nie twój trud w Panu. Nie mówię, że masz się zajmować nauczaniem, ale dziel się Jezusem wszędzie, zapraszaj ludzi do Kościoła, módl się za innych, szczególnie za tych, którzy cię nienawidzą, przez których masz kłopoty.

Nie jesteś sam, wszyscy przez to przechodzimy. Świat już zwariował, diabeł uwalnia swoją złość, my wynosimy się stąd niebawem. Cokolwiek się stanie, bądź zajęty dziełem Pańskim, pamiętając, że twój trud nie pozostaje daremny w Panu.

Tekst spisany z prelekcji: https://www.youtube.com/watch?v=UQOmTFvjWyY

28 września 2017|